30 lipca 2015

KOSMETYKI OCZYSZCZAJĄCE- TOŁPA I KOLASTYNA

Tanie kosmetyki oczyszczające, czy warto ekonomić ?

Postanowiłam wypróbować kilka niedrogich kosmetyków oczyszczających żele do mycia twarzy oraz płyny micelarne Kolastyny i Tołpy.
Postanowiłam połączyć te serie, ponieważ mają one wiele cech wspólnych.


Żele do twarzy są bardzo do siebie podobne po konsystencji i działaniu. Należą do tego typu produktów oczyszczających, które nie tworzą piany przy użyciu. Oba są bardzo delikatne, nie ściągają skóry, nie podrażniają, nie suszą.  Jeszcze jedną cechą wspólną jest słabe oczyszczanie. Aby skóra była czysta potrzebne jest niejednokrotne użycie kosmetyku. Jedyną różnicą jest zapach- żel z Kolastyny pachnie intensywnie świeżo, natomiast Tołpa bardzo delikatnie.

Jeżeli chodzi o płyny micelarne sytuacja jest podobna. Co do demakijażu oczu, oba produkty nie nadają się do tego, ponieważ słabo rozpuszczają makijaż, ściągają skórę wokół oczu, tym samym przesuszając ją. Do całkowitego usunięcia makijażu potrzebna jest duża ilość płynu. Ja stosuję je jako poranną pielęgnację zamiast żelu i w tym wypadku sprawdzają się dobrze. 


Analizując powyższe kosmetyki, doszłam do wniosku, że do żadnego z nich nie powrócę, ponieważ według mnie słabo sobie radzą z postawionym im zadaniem, nie wypełniają swojej głównej funkcji, którą jest oczyszczanie. 
4 komentarze:

 1. Nigdy mnie nie kusiły i chyba dobrze :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No niestety, wypadły bardzo słabo -(

   Usuń
 2. tołpa mnie kusiła, kolastyna natomiast nigdy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tołpe wszyscy chwalą, więc chciałam spróbwać, ale niestety -(

   Usuń